Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierująych także w Lubawie (2023-03-16)

Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących także w Lubawie
Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego

Pierwszego z mężczyzn zatrzymali policjanci w środę (15.06.2023 r.) kilka minut po 10:00, ponieważ mężczyzna nie miał włączonych świateł mijania i zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności okazało się, że kierujący nissanem 53-latek jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Zalewo.

Natomiast w gminie Iława podczas obchodu rejonu służbowego zauważył kierującego rowerem, który miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę do kontroli. Okazało się co było przyczyną takiego zachowania 27-latka. Badanie alkomatem wykazało 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w czwartek (16.03.2023 r.) kilka minut po godzinie 3:00 w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 24 – latek kierował samochodem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 

źródło warminsko-mazurska .policja.gov.pl

lista postów