„Dzień świętego Patryka” w grupie „Motylki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie (2023-03-17) przejdź do galerii

Dzień świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe, które przypada na 17 marca. Ten szczególny dla Irlandczyków dzień, to pamiątka świętego, który za pomocą koniczyny przedstawił niewierzącym ideę Trójcy Świętej. Święto to jednak sięga daleko za granice Irlandii, bo coraz popularniejsze obchodzone jest już w wielu krajach świata.

W tym dniu znane budowle, ulice a nawet rzeki przybierają kolor zielony. Zieleń jest bowiem wszechobecna w Irlandii a ona sama często jest zwana zieloną wyspą. Jedną z ciekawszych tradycji tego święta są żarty robione przez chciwego skrzata Leprechauna. Aby się ich ustrzec w tym dniu trzeba mieć choćby jedną część garderoby w kolorze zielonym.

Dziś grupa „Motylki” zapoznała się historią i ciekawostkami związanymi z tym jednym z najważniejszych irlandzkich świąt. Część zajęć została poprowadzona w języku angielskim. Zapraszamy poniżej do oglądania galerii z wesołego świętowania Dnia świętego Patryka w grupie „Motylki”.

Materiał Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” w Lubawie

lista postów
przejdź do galerii