Policjanci podsumowali muniony weekend na drogach powiatu. W Lubawie zatrzymany 63-latek miał prawie promil alkoholu (2023-03-20)

Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego i przepisów prawa.

Do pierwszej niebezpiecznie wyglądającej sytuacji doszło w sobotę (18.03.2023 r.) w gminie Susz. Okazało się, że 85 – latek kierujący daewoo nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na prawe pobocze a następnie do przydrożnego rowu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Natomiast w niedzielę (19.03.2023 r.) w Lubawie policjanci zatrzymali kierującego oplem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 63 – latek kierował samochodem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Jak ustali funkcjonariusze to nie było jego jedyne przewinienie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi  gdyż zostały mu one zabrane dwa tygodnie wcześniej.

Tymczasem w Iławie funkcjonariusze zatrzymali kierującą audi, która zapomniała włączyć obowiązkowe światła mijania. Funkcjonariusze również w tym przypadku wylegitymowali kobietę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 21 – latka ma już aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi a samochód nie posiada aktualnych  badań technicznych.  

źródło KPP Iława

lista postów