Rominta Gołdap - MLKS Motor Lubawa (0:0) 1:2 (2023-06-03)

28 kolejka Forbet IV ligi. Piłkarze Motoru Lubawa rozgrywają swoje spotkanie na stadionie  miejskim z Romintą Gołdap. Gospodarz dzisiejszego spotkania zajmuje 10 miejsce w tabeli i po 27 kolejce zgromadził 37 pkt.

W ostatnich spotkaniach nie wiedzie się Romincie, podobnie jak motorowcom, uległa Pisie Barczewo, zremisowała z Olimpią Olsztynek i uległa Mamry Giżycko. Motor Lubawa w 27  meczach zgromadziła 3 pkt. zajmując 13 miejsce i do Polonii Iłowo traci 4 pkt. Teoretycznie  drużyna z Lubawy nie mając nie do stracenia, powinna wygrać, ale czy tak będzie okaże się niebawem.

Już na początku spotkania goście mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale piłka trafiała albo w słupek albo w poprzeczkę. W 27 minucie Bartosz Sobótka stoi przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego, ale niestety gola nie ma. Pierwsza połowa zakończyła się  bezbramkowo przy dominacji drużyny gości.

Druga połowa rozpoczyna się interesująco. W 58 minucie Adrian Wasiak z rzutu wolnego zdobywa pierwszą bramkę dla Motoru Lubawa, goście obejmują prowadzenie 0:1. Dziesięć minut później  Adrian Wasiak ponownie wpisuje się na listę strzelców i zdobywa drugiego gola w tym spotkaniu. Motor Lubawa obejmuje prowadzenie 0:2. Gospodarze w 73  minucie odpowiadają bramką kontaktową Krystiana Słowickiego na 1:2. Takim wynikiem kończy się spotkanie w Gołdapii.

To trzecie zwycięstwo drużyny Motoru na wyjeździe w rundzie wiosennej. Szkoda tylko, że nie udało się na własnym boisku zdobyć kompletu punktów.

Do końca rozgrywek IV ligi pozostały dwa spotkania drużynie Motoru Lubawa na Stadionie Łazienkowskim. Za tydzień podejmują GKS Wikielec już III ligowca i na końcu sezonu zagrają z Olimpią II Elbląg. Po dzisiejszym spotkaniu do 12 drużyny tabeli Polonii Iłowo brakuje już tylko 1 punkt.
Końcówka sezonu zapowiada się więc bardzo ciekawie. Jak mawiał śp. trener Kazimierz Górski "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". (mz)