Wprowadzenie litery „o” w grupie „Owieczki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie (2023-09-12) przejdź do galerii

Wtorkowe zajęcia były nie lada wyzwaniem dla naszych 5- latków z grupy „Owieczki”, a wszystko dlatego, że tego dnia dzieci poznały pierwszą literę. „Owieczki” z niecierpliwością wyczekiwały nauki liter, dlatego ten dzień był dla nich niezwykle emocjonujący, a do wszystkich aktywności podchodziły z wielkim zaangażowaniem. 

Podczas zajęć dzieci poznały jak wygląda zapis graficzny litery „o”. „Owieczki” wymieniały także znane im wyrazy,  które rozpoczynają się głoską „o” oraz wskazywały tę literę w wyrazach zapisanych przez nauczyciela.  Nasze przedszkolaki paluszkami ćwiczyły rysowanie kółek w mące oraz rysowały dowolne obrazki rozpoczynające się nowo poznaną głoską. 

W swoich książkach dzieci wskazywały obrazki, które rozpoczynają się na literę „o” oraz wykonały ćwiczenie grafomotoryczne, poprawiając po śladzie osę. Na koniec zajęć „Owieczki” z wykorzystaniem plasteliny wykleiły kształt poznanej litery. 5-latki z pewnością chętnie będą utrwalać poznaną głoskę oraz z ciekawością poznawać kolejne.

Materiał: PN „Bajkolandia” w Lubawie

lista postów
przejdź do galerii