Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. W Lubawie 50 – latek kierował pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. (2023-09-15)

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca samochodu, hulajnogi czy roweru powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.

O pierwszym nieodpowiedzialnym kierującym funkcjonariusze zostali poinformowani w czwartek (14.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 7:00. W trakcie czynności policjanci ustalali, że 57 – lata kierująca toyotą podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu fordem i doprowadziła do bocznego zderzenia między pojazdami.

Natomiast po godzinie 15:00, 48 - latek kierujący toyotą na skrzyżowaniu dróg nie upewnił się do  możliwości wykonania manewru skrętu  lewo i doprowadził do bocznego zderzenia z kierującą hulajnogą elektryczną. 18 – latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.  Natomiast 48 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Tymczasem przed godziną 19:00 pracownik jednej z lubawskich firm poinformował  o nietrzeźwym kierującym. Zgłaszająca oświadczyła, że na teren zakładu wjechał kierujący samochodem ciężarowym i podczas rozmowy z mężczyzną, kobieta wyczuła od niego alkohol. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 50 – latek kierował pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany podczas kontroli drogowej w Iławie. Funkcjonariusze wylegitymowali jadącego renaultem, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 30 – latek ma cofnięte uprawnienia przez Starostę Powiatu Nowomiejskiego. Mężczyzna oświadczył, że o tym nie wiedział, dlatego jeździł samochodem.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.


 

lista postów