PODSUMOWANIE PROJEKTU „KREATYWNE LATO W GMINIE LUBAWA” (2023-09-17) przejdź do galerii

Od 21 sierpnia do 6 września na terenie gminy Lubawa realizowany był projekt pn. „Kreatywne Lato w Gminie Lubawa”. Z działań w ramach projektu skorzystało 175 dzieci i młodzieży w wieku od 6-16 lat. W siedmiu miejscowościach: Omule, Łążyn, Wałdyki, Pomierki, Szczepankowo, Mortęgi i Rakowice odbył się cykl warsztatów edukacyjno-artystyczno-kulinarnych. 

Wśród warsztatów znalazły się: warsztaty artystyczne, podczas których każdy uczestnik samodzielnie wykonał obraz wybraną przez siebie techniką, była to doskonała okazja do odkrywania talentów malarskich wśród młodych mieszkańców gminy; warsztaty edukacyjne z klockami LEGO, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. 

Tematem przewodnim zajęć był Park Jurajski, każdy uczestnik wykonał element dino parku, który stanowił część wielkiego kompleksu. Zajęcia kreatywno-plastyczne pozwoliły wykazać się dzieciom inwencją twórczą, powstały kolorowe, pachnące mydełka i kreatywne torby na zakupy.

Warsztaty kulinarne, które odbyły się w 5 miejscowościach, prowadzącymi były Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas zajęć powstawały dania tradycyjne takie jak zupa z dyni, rogaliki drożdżowe, ale także dania ulubione przez dzieci: gofry czy pizza.

Warsztaty kulinarno-edukacyjne – kuchnia molekularna - odbyły się w 3 miejscowościach, podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zastosowaniem suchego lodu i ciekłego azotu w kuchni, efekty wywołały zachwyt i uśmiech na twarzach uczestników.

W wolnych chwilach pomiędzy zajęciami postawiono na integrację grupy, dobrą zabawę potwierdzał głośny śmiech i wesołe rozmowy uczestników.
 
Wydarzenie organizowane przez Gminę Wiejską Lubawa i Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa przy znacznym udziale finansowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Olsztynie.

OPS Lubawa


lista postów
przejdź do galerii