„Czujka w domu może uratować Twoje życie”! Rusza II edycja powiatowego konkursu (2023-11-17)

Sezon grzewczy trwa już w najlepsze dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu iławskiego, rusza II edycja konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”. Rozpoczyna się w poniedziałek 20 listopada a kończy w piątek 30 listopada. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

 Przy współudziale: Aisko.pl, Bank Spółdzielczy w Suszu, Bank Spółdzielczy w Iławie, w ramach konkursu zostaną rozlosowane nagrody – 35 szt. czujek wykrywających zanieczyszczenie powietrza tlenkiem węgla. Koordynatorami konkursu są Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie Mateusz Szauer oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Bogdan Grzymowicz. Konkurs potrwa do końca listopada i skierowany jest do osób pełnoletnich zameldowanych na terenie powiatu iławskiego.

Przypominamy, że czujka czadu to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed  tlenkiem węgla, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy, ostrzega przed  niebezpieczeństwem.

Co trzeba zrobić, by wygrać czujkę tlenku węgla?

Wystarczy zapoznać się z materiałem informacyjnym na temat tlenku węgla, prawidłowo odpowiedzieć na pytania ankiety konkursowej, tym razem w formie online dostępnej pod adresem https://tiny.pl/cnbmz   i złożyć ją w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie Konkurs potrwa od 20 do 30 listopada 2023 roku.

Losowanie nagród odbędzie się  1 grudnia  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie. O wygranej uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie.Na początku grudnia, podczas spotkania podsumowującego zwycięzcom zostaną wręczone nagrody. Link do  ankiety konkursowej oraz regulamin konkursu dostępny będzie na stronie internetowej www.powiat-ilawski.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

2

PLAKAT W PDF:

Czujka konkurs_plakat

REGULAMIN KONKURSY W PDF:

Regulamin_konkursu

KLAUZULA INFORMACYJNA W PDF:

klauzula informacyjna – konkurs

 Porozumienie w sprawie przeprowadzenia po raz drugi konkursu powiatowego „Czujka w domu może uratować Twoje życie” przypieczętowali Starosta Powiatu Iławskiego, Bartosz Bielawski oraz Komendant Powiatowy PSP Iława Piotr Wlazłowski. Na zdjęciu także koordynatorzy Mateusz Szauer i Bogdan Grzymowicz. (Fot. M. Rogatty) 

lista postów