Powiew wiosny w Rożentalu (2024-05-14) przejdź do galerii

W ostatnim czasie uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego w Rożentalu nie mogli narzekać na nudę. Podczas zajęć plastycznych z wykorzystaniem różnych technik wykonali motyle używając krepy, kolorowego papieru i dziurkaczy. 

Motyle przyozdobiły okna oraz gazetkę świetlicową. Powstały także koty, wiosenne mydełka oraz portrety. Sala zajęć nabrała wiosennych barw poprzez wystawę nowych dekoracji i prac.
Nie mogło zabraknąć zajęć kulinarnych, w trakcie których ugotowana została zupa pomidorowa, wykonano desery z jogurtów naturalnych, naleśniki na słodko, czekoladowe babeczki, babkę zebra i pizzę.

Praca nad koncentracją oraz przyjmowaniem ze spokojem porażki to nie lada wyzwanie. Uczestnicy zmierzyli się z tym podczas rozgrywek w gry planszowe. Podczas turnieju użyte zostały następujące gry logiczne: Ubongo, Scrabble, Bom-bom, Hexx i Rummikub.

Innym cieszącym się ogromnym zainteresowaniem konkursem było zgadywanie smaków czekolady. Z zasłoniętymi oczami trzeba było za pomocą zmysłu smaku rozpoznać jej rodzaj. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

OPS Lubawa

lista postów
przejdź do galerii