„KRET” uszkodził rurociąg z gazem ziemnym w Lubawie. AKTUALIZACJA (2024-06-06)

Sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w takim kierunku prowadzone jest postępowanie dotyczące uszkodzenia rurociągu z gazem w Lubawie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia.

W środę (5.06.2024 r.) kilka minut przed godziną 12:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wycieku gazu z rurociągu. Zgłaszający oświadczył, że został on prawdopodobnie uszkodzony podczas pracy koparką. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że pogotowie gazowe jest na miejscu,  a strażacy z 9 mieszkań ewakuowali 10 osób.

W trakcie czynności funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 20-latek podczas prac związanych z instalacją internetu wykonując odwiert w ziemi urządzeniem typu „kret”, uszkodził rurociąg z gazem ziemnym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a pracownicy pogotowia gazowego zakręcili gaz i zabezpieczyli miejsce zdarzenia, po czym naprawili rurociąg. 

Policjanci sporządzili dokumentację i pod nadzorem prokuratora będą prowadzić czynności celem ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia.

źródło KPP Iława


lista postów