„Sarenki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie odkrywały tajemnice podwodnego świata (2024-06-06) przejdź do galerii

„Dzień Mórz i Oceanów”, który obchodziła grupa „Sarenki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie  był pełen emocji i fascynujących aktywności. Dzieci pełne ciekawości zaznajomiły się z różnorodnością życia morskiego. Odgrywały scenki z życia podwodnego, omijając na ścieżce sensorycznej płetwy rekina. 

Przedszkolaki przy dźwięku fal morskich oglądały fascynujące fotografie morskich stworzeń, następnie liczyły i odwzorowywały kształty nawiązujące tematyką do mórz i oceanów. Sarenki podczas ćwiczeń oddechowych wydłużały fazę wydechu dmuchając w łódkę w zbiorniku wodnym. Odkryta przez "Sarenki" fascynacja morzem to świetna okazja do edukacji – pozwala ona poznać różnorodność oceanicznych gatunków, oraz przybliżyć znaczenie ochrony środowiska morskiego. 

Zajęcia o tematyce morskiej poszerzyły horyzonty maluchów rozwijając ich wrażliwość na otaczającą przyrodę jednocześnie budując świadomość ekologiczną. Zabawy sensoryczne rozbudziły wyobraźnię dzieci i sprawiły im wiele radości. „Dzień Mórz i Oceanów” w przedszkolu był niezapomnianym przeżyciem, które zostawiło w sercach „Sarenek” wiele cennych wspomnień i zachęciło ich do samodzielnego odkrywania tajemnic morskiego świata.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” w Lubawie

lista postów
przejdź do galerii