4 kolizje w powiecie minionej doby. Mieszkanka Lubawy mając 2 promile jechała rowerem (2024-07-02)

Wiedzieli, że nadużywa alkoholu więc kiedy jechała rowerem postanowili ją skontrolować. To jedna z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymana podczas minionej doby

Zmęczony, po alkoholu, bez wyobraźni – z takimi m.in. uczestnikami ruchu drogowego mierzyli się funkcjonariusze podczas minionej doby. Dla łamiących przepisy drogowe policjanci nie mają taryfy ulgowej. Popełniających przestępstwa drogowe czeka odpowiedzialność przed sądem.

Podczas minionej doby policjanci odnotowali 4 kolizje, na szczęście nie było żadnego wypadku drogowego. Ujawnili 1 nietrzeźwego rowerzystę, dokonali 24 kontroli w ruchu drogowym, a 13 osób ukarali mandatami.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących  został ujawniony w poniedziałek (01.07.2024 r.) kilka minut po godzinie 9:00. Funkcjonariusze zauważyli, że rowerem jedzie znana im z interwencji mieszkanka Lubawy. Kobieta często nadużywała alkoholu, dlatego policjanci postanowili zatrzymać ją do kontroli drogowej.

W trakcie czynności okazało się, że i tym razem 37-latka wcześniej piła alkohol.  Badanie alkomatem wskazało, że mieszkanka Lubawy kierowała jednośladem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 2500 zł.

Tymczasem w gminie Kisielice 66-latek nie zachował należytej ostrożności podczas wymijania się z oplem i doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów. Nikomu na szczęście nic  poważnego się nie stało, a 66-latek za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.
Natomiast po 15:00, 66-latek kierujący oplem poczuł zmęczenie, a następnie zasnął za kierownicą, wskutek czego zjechał do osi jezdni i uderzył w dwa znaki drogowe. Na szczęście także w tym przypadku mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

źródło KPP Iława 
foto pixabay

lista postów