Z boisk A, B i C klasy (2016-09-20) przejdź do galerii

Nie był to najlepszy weekend dla drużyn z Gminy Lubawa w rozgrywkach prowadzonych przez WMZPN. Po jednym oczku do dorobku punktowego dołożyli LIDER Złotowo oraz JORDAN Kazanice. Porażki doznali piłkarze AVISTY Łążyn. W Gminnej Lidze C-klasa kolejna seria ze sporą liczba bramek. Na prowadzeniu ZUH ANDRZEJ Zadroga. Szczegółowe wyniki poniżej.

A-klasa

LZS LIDER Złotowo – LKS WEL Lidzbark Welski 1:1

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie LIDERA Złotowo z LKS WEL Lidzbark Welski. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale głową Łukasza Mroza. Goście wyrównali w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

B-klasa

LZS JORDAN Kazanice – GKS ISKRA Smykówko 1:1 (0:1)

Pierwszy podział punktów zanotowali zawodnicy JORDANU Kazanice. Po przespanej przez „biało-niebieskich” I połowie goście prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie reprezentanci Gminy Lubawa zagrali już zdecydowanie lepiej i przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz wygrać. Niestety tylko raz znaleźli drogę do bramki ISKRY. Gola dającego 1 punkt strzelił powracający po kontuzji i wprowadzony 60 sekund wcześniej Bartosz Modrzewski.

Bramki: Bartosz Modrzewski (69’) – Wojciech Wojtkiewicz (29’)

Dawid Goliszewski – Dawid Gajewski, Przemysław Gerka, Mateusz Górski, Łukasz Graduszewski (65’ Krystian Opałka), Tomasz Grzybowski, Maciej Jurkiewicz, Piotr Laskowski (68’ Bartosz Modrzewski), Piotr Mroczkowski (52’ Kamil Sass), Dawid Rafiński (52’ Marek Kamiński), Jakub Zglenicki

LZS AVISTA Łążyn – MLKS OLIMPIA Kisielice 1:4 (1:2)

V kolejki gier nie będą miło wspominać zawodnicy AVISTY Łążyn, którzy zakończyli zwycięską serię. Świetną passę reprezentantów Gminy Lubawa przerwali zawodnicy OLIMPII Kisielice.

Bramki: Karol Malinowski (12’) – Sebastian Krajewski (29’), Mateusz Michalski (38’), Mateusz Wojtczuk (61’), Adam Korzeniak (90’)

Skład AVISTY Łążyn: Jakub Lewalski (46’ Karol Mergalski) – Karol Józefowicz (90’+1 Karol Żuchowski), Łukasz Junkier, Patryk Kempkowski, Miłosz Krajewski, Karol Malinowski, Krzysztof Marchelek, Łukasz Rubalewski, Rafał Rynkowski (46’ Paweł Senkowski), Mateusz Smuorek, Marek Wierzbowski

C-klasa

Pierwszej porażki w sezonie 2016/2017 w Gminnej C-klasie doznali zawodnicy TORPEDY Rożental, którzy nie sprostali PRĄTNICZANCE Prątnica. Pierwsze punkty zdobył ORZEŁ Mortęgi, który pokonał ORŁA Grabowo. Na czele tabeli ZUH ANDRZEJ Zadroga z kompletem zwycięstw.

Wyniki III serii gier:

LZS Byszwałd – ZUH ANDRZEJ Zadroga 1:5 (0:2)

Bramki: Szymon Bogdański (85’) – Grzegorz Guzowski (28’, 65’, 78’), Patryk Żurański (30’), Robert Maciejewski 74’)

LZS Fijewo – LZS Sampława 5:4 (2:2)

Bramki: Szymon Łożyński (3), Sebastian Karczewski (1), Kamil Gorzka (1) – Adam Markowski (2), Wojciech Jurkiewicz (1), Dariusz Banacki (1)

LZS ORZEŁ Mortęgi – LZS ORZEŁ Grabowo 3:0 (0:0)

Bramki: Dawid Siemiński (1), Paweł Szymański (1), Mateusz Mówiński (1)

LZS PRĄTNICZANKA Prątnica – LZS TORPEDA Rożental 2:1 (0:0)

Bramki: Patryk Dzik (65’), Szymon Wroński (80’) – Jakub Chełkowski (74’)