Constract Lubawa - Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski (2:0) 3:0 (2017-03-25) przejdź do galerii

Piłkarze Constractu Lubawa rozegrali 19 kolejkę 1 ligi futsalu grupy północnej. Tym razem rywalem wicelidera tabeli była drużyna Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski.

Gospodarze mają na koncie 34 punkty i zajmują 2 pozycje w tabeli. W ostatniej kolejce ulegli liderowi tabeli, drużynie MOKS Słoneczny Białystok 5-2. Goście z Zielonej Góry zajmują 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.

W pierwszym meczu między tymi zespołami KS Constract wygrał spotkanie 6:2 i przywiózł z Zielonej Góry 3 punkty.

Na początku spotkania piłkarze z Lubawy już w 5 minucie zdobyli pierwszą bramkę, której strzelcem był Denis Diemishev. Druga bramka pada po indywidualnej akcji Pawła Ossowskiego w 14 minucie.

Gospodarze od początku meczu narzucili swoje tempo gry i przyniosło efekty w postaci dwubramkowego prowadzenia. Kilka sytuacji nie wykorzystał w pierwszej połowie zespół AZS-u, dzięki bardzo dobrej grze po przerwie bramkarza Constractu Grzegorza Kamińskiego.

W drugiej połowie gra się wyrównuje, ale gospodarze kontrolują całe spotkanie. W 34 minucie pięknie gospodarze rozegrali stały fragment gry i Sebastian Grubalski podwyższył wynik na 3:0.

W końcówce spotkania goście nie mając nic do stracenia wycofali bramkarza i próbowali  zdobyć bramkę. Gospodarze i bramkarz Grzegorz Kamiński byli czujni, nie pozwolili  zdobyć gościom honorowego gola. Spotkanie kończy się wynikiem 3:0 i dobrą grą całej drużyny Constractu Lubawa.

Mimo, że najlepszym zawodnikiem został w ocenie sędziów i trenerow Krzysztof Wasiak, w mojej ocenie cała drużyna zasłużyła na pochwałę. Cieszy także bardzo dobra gra w bramce po dłuższej przerwie Grzegorza Kamińskiego.

KS Constract Lubawa: Kamiński (Zelma) – Grubalski, Wasiak, Ossowski, Sadowski – Karbowski, Kawka, Zaborski, Diemishev, Mederski, Jarzembowski.

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Kubik – Grenczyk, Hanc, Hoc, Pudzianowski – Ryś, Łuszczewski, Jaśkiewicz, Turowski, Hausler.