Motor Lubawa - Zatoka Braniewo (0:0) 2:1 (2017-08-19) przejdź do galerii

Zwycięstwem 2:1 zakończyło się spotkanie Motoru Lubawa w spotkaniu III kolejki IV ligi. Rywalem gospodarzy była drużyna Zatoki Braniewo. Przed meczem piłkarze uczcili pamięć zmarłego tragicznie Karola Dubickiego młodego piłkarza, który grał w Motorze Lubawa.

Po dobrym meczu na wyjeździe z Concordią Elbląg, kibice liczyli na dobre widowisko i pewne trzy punkty w dniu dzisiejszym. Początek spotkania jednak należał do gości, którzy stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 15 minucie po strzale jednego z zawodników Zatoki Braniewo piłka trafiła w poprzeczkę bramki Motoru Lubawa. W miarę upływu czasu gra się wyrównała. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Po przerwie w 51 minucie bramkę dla Motoru Lubawa zdobył Paweł Ewertowski na 1:0. Kilka minut później pada wyrównanie z rzutu karnego Daniel Komorowski (11) zdobywa wyrównanie na 1:1. W 60 minucie bramkarz gości Tomasz Ptak za faul na zawodniku Motoru otrzymuje czerwoną kartkę i zastępuje go w bramce Dawid Sadowski. Tomasz Śnieżawski pewnie wykonuje rzut karny i zdobywa bramkę ustalając wynik na 2:1.

Trener Motoru po objęciu prowadzenia dokonuje zmian w drużynie w miejsce Paweł Ewertowskiego i Łukasza Lewalskiego wchodzą Margalski i Lewicki.

W końcówce spotkania obie drużyny miały okazje do zdobycia bramek, ale zabrakło precyzji. Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę. Wojciech Kimso, który wszedł na boisku w 92 minucie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Spotkanie sędziowali: Robert Olszewski - sędzia główny w asyście Ilony Paciorek i Jacka Makowskiego. (mz)

Motor Lubawa - Suszczewicz - Lewalski, Burchart, Wodzicki, Sobótka, R.Śnieżawski, T.Śnieżawski, Ewertowski, Malinowski, Konicz, Olejniczak. Grali także Margalski, Lewicki, Gierka.

Zatoka: Ptak, Jakimczuk, Wieliczko, Budny, Wolak, Koczara, Śniegocki, Jastrzębski, Matelski, Komorowski, rez. Sadowski, Ptak, Lewandowski, Kimso.